Jih Moravy pod sněhem

  Zima na jižní Moravě

Po dlouhé době se i jih Moravy ukryl pod sněhovou (někde spíš ledovou) pokrývku. Jev je tu to tak nezvyklý, že jsem pochopitelně musel vyrazit do terénu a zaznamenat to. Těch výletů bylo několik a směřovali do různých míst.

První cesta vedla přirozeně rovnou na Pálavu. Vyšlapával jsem první stopy do čerstvě padlého sněhu a užíval si naprostý klid a ticho. Nepříznivé počasí má i své výhody. Kdy jindy se člověk ocitne sám na takto frekventovaném místě?

 

Druhým cílem byl ranní Výhon a jeho rozhledna Akátová věž. Tou dobou už byla padlá ledovka a místy to vypadalo spíš jako na zamrzlém rybníku než na kopci. Ale netknutého sněhu byl pořád dostatek. Díky silné vrstvě ledu na všem okolo jsem si občas připadal jako bych kráčel noční sklárnou. A takto vypadalo brzké ráno na Výhonu.

 

Na sobotní večer vycházely výborné podmínky na focení noční oblohy – jasná noc bez přítomnosti měsíce, který by přesvítil hvězdy. První cíl byl jasný – asi nejfotografovanější jihomoravská rozhledna na Kobylím vrchu, Stezka nad vinohrady

Stezka nad vinohrady pod zimní noční oblohou

 

Druhou zastávkou byl Hradištěk a jeho Kaple sv. Cyrila a Metoděje, Václava a Urbana

Kaple na Hradištku pod noční oblohou

 

Teď už zbývá jen doufat, že se nějakého sněhu letos ještě dočkáme.

Z cesty zasněženou Pálavou
Čerstvě zasněžené Děvičky
Poslat do světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru